آرشیو گزارش ها [تعداد گزارش ها : 1520]

منش کیومرث صابری را در کردار و منش اسماعیل امینی می‌بینیم

منش كيومرث صابري را در كردار و منش اسماعيل اميني مي‌بينيم

مدیرعامل موسسه خانه کتاب گفت: بخشی از منش کیومرث صابری را ما در کردار و منش اسماعیل امینی می‌بینیم، زیرا در مکتب آن مرد بزرگ شاگردی کرده است که در عین حال که طنز می‌گوید و حتی مقامات را با طنز خود می‌نوازاند اما کرامت انسان‌ها را حفظ می‌کند.

متن کامل »

رسانه‌ها زیست عاطفی را بر هم زده‌اند

رسانه‌ها زيست عاطفي را بر هم زده‌اند

به گفته ویراستار علمی کتاب «عواطف در جامعه و فرهنگ ایرانی» رسانه‌ها زیست عاطفی ما را بر هم‌ زده‌اند و ویژگی‌هایی به آن اضافه کرده‌اند و ما این تکنیک‌ها را برای بیان عواطف به کار می‌گیریم.

متن کامل »

استفاده از ویکی‌پدیا در «مجموعه تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی» قابل اعتماد نیست

استفاده از ويكي‌پديا در «مجموعه تاريخ ايران پس از انقلاب اسلامي» قابل اعتماد نيست

محمود فاضلی گفت: در چهار جلد کتاب از «ویکی‌پدیا» استفاده شده است که منبعی قابل اعتماد نیست؛ به ویژه در جلد اول که که استفاده زیادی صورت گرفته است در حالیکه اطلاعات دست چندم را در اختیار افراد می‌گذارد و برای کسانی که تخصصی برخی موضوعات را نگاه می‌کنند قابل اعتماد نیست.

متن کامل »

سنگ محک چپ‌ها در نقد ادبی، کلیدواژه «امید» است

سنگ محك چپ‌ها در نقد ادبي، كليدواژه «اميد» است

امن‌خانی گفت: سنگ محک چپ‌ها در بررسی آثار، «امید» است. از همین روست که اخوان ثالث را دوست ندارند اما سیاوش کسرایی را می‌ستایند. بوف کور هدایت را دوست ندارند اما حاجی آقا را شاهکار می‌دانند. نقد چپ‌ها بر مبنای ایدئولوژی‌شان است.

متن کامل »

مفاخر ایرانی بر گردن فرهنگ دنیا حق دارند

مفاخر ايراني بر گردن فرهنگ دنيا حق دارند

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در آئین اختتامیه سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال ضمن تشریح اهمیت و جایگاه کتاب و فرهنگ در پیروزی انقلاب اسلامی و تأثیر آن بر فرهنگ جهان بیان کرد: دشمنان می‌دانند فرهنگ برای ملت ایران عزیز است و مفاخر ایران به گردن فرهنگ جهان حق دارند.

متن کامل »

تهران شهرزاد قصه‌گو ندارد

تهران شهرزاد قصه‌گو ندارد

مسجدجامعی گفت: تهران شهرزاد قصه‌گو ندارد و شهرزاد یعنی زاده شهر و شهر مبنای روایت شهرزاد است. قصه‌های شهری به شهر جان می‌دهد و ادبیات می‌تواند تنگناهایی که با آن به ناچار روبه‌رو هستیم، لطافت بدهد.

متن کامل »