آرشیو گزارش ها [تعداد گزارش ها : 1529]

ما به عینیت‌بخشی و تنوع‌‌ در آثار جنگ نیاز داریم

ما به عينيت‌بخشي و تنوع‌‌ در آثار جنگ نياز داريم

سردار سرتیپ داوود عامری گفت: ادبیات پایداری بستر اندیشه‌ای بزرگ برای فرهنگ ایران است و ما برای انتقال ارزش‌ها نیاز به ادبیات داریم و ادبیات پایداری توانسته این ضعف را جبران و آرام آرام به نسل بعدی منتقل کند.

متن کامل »

برای اصلاح اقتصاد در سطح کلان، باید از اصلاح اقتصاد خانواده شروع کنیم

براي اصلاح اقتصاد در سطح كلان، بايد از اصلاح اقتصاد خانواده شروع كنيم

سید نظا‌م‌الدین موسوی در نشست نقد و بررسی و رونمایی کتاب «معمار عمارت، دفتر حساب مدیران مالی خانواده» بیان کرد: امروزه دیگر بورس پدیده تخصصی و نیست بلکه جزو سبد اقتصادی خانواده است و ما نیاز به آموزش مفاهیم اقتصادی داریم؛ در غیر این صورت در اقتصاد خرد خانواده دچار مشکل می‌شویم و اگر بخواهیم اقتصاد را در سطح کلان اصلاح کنیم باید از اصلاح اقتصاد خانواده شروع کنیم.

متن کامل »

سعدی، جامع‌ترین سخن‌گوی فرهنگ ایرانی است

سعدي، جامع‌ترين سخن‌گوي فرهنگ ايراني است

محمد دهقانی در نشست تخصصی «پیوند سعدی با فرهنگ ایرانی» که در روز سعدی به صورت مجازی برگزار شد با اشاره به این که بسیاری از متفکران ایران و جهان سعدی را جامع‌ترین سخن‌گوی فرهنگ ایرانی می‌دانند بیان کرد: جامعیت سعدی و پیوند وثیقی که او با فرهنگ ایرانی دارد موجب شده است در ایران مدرن، سعدی هم دوستانی داشته باشد که در ستایش او غلو می‌کنند و هم دشمنانی که گویی به خون او تشنه‌اند.

متن کامل »

بی‌وقفه رمان می‌خوانم

بي‌وقفه رمان مي‌خوانم

نیکنام حسینی‌پور، مدیرعامل خانه کتاب به مناسبت هشتادوسومین سالروز تولد آذرتاش آذرنوش، مترجم، استاد دانشگاه تهران و برگزیده چند دوره کتاب سال به دیدارش رفت و از نزدیک نظرات او را درباره وضعیت فرهنگ جویا شد.

متن کامل »

معرفی الگوهایی مانند شهید تقوی یک ضرورت و نیاز است

معرفي الگوهايي مانند شهيد تقوي يك ضرورت و نياز است

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری در مراسم رونمایی از مجموعه کتاب‌های شهید تقوی، شناسایی و معرفی الگوهایی مانند این شهید را یک نیاز و ضرورت عنوان کرد و گفت: اگر این الگوها معرفی شوند، هیچ جوانی نمی‌تواند ادعا کند که امکاناتی برای پیشرفت ندارد.

متن کامل »

منش کیومرث صابری را در کردار و منش اسماعیل امینی می‌بینیم

منش كيومرث صابري را در كردار و منش اسماعيل اميني مي‌بينيم

مدیرعامل موسسه خانه کتاب گفت: بخشی از منش کیومرث صابری را ما در کردار و منش اسماعیل امینی می‌بینیم، زیرا در مکتب آن مرد بزرگ شاگردی کرده است که در عین حال که طنز می‌گوید و حتی مقامات را با طنز خود می‌نوازاند اما کرامت انسان‌ها را حفظ می‌کند.

متن کامل »