آرشیو گزارش ها [تعداد گزارش ها : 1535]

20 درصد افراد نابینا اگر به منابع مطالعاتی دسترسی داشتند، نابینا نمی‌شدند

20 درصد افراد نابينا اگر به منابع مطالعاتي دسترسي داشتند، نابينا نمي‌شدند

قائم مقام انجمن نابینایان ایران در نشست «معلولین و کتاب» بیان کرد: مطالعه در کاهش ابتلا به معلولیت اهمیت دارد، چرا که ۲۰ درصد افراد نابینا اگر به منابع مطالعاتی دسترسی داشتند، نابینا نمی‌شدند. علاو‌ه بر این بسیاری از مسائل اجتماعی و روحی و روانی با مطالعه کتاب بر‌طرف می‌شود.

متن کامل »

آثار تالیفی در حاشیه قرار گرفته است

آثار تاليفي در حاشيه قرار گرفته است

مریم صفاهانی در نشست «نقد و بررسی موضوعی آثار ادبیات کودک و نوجوان (آسیب‌ها و چالش‌ها)» به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان گفت: توجه زیادی به آثار ترجمه شده و آثار تالیفی در حاشیه قرار گرفته است.

متن کامل »

نویسندگانی که به جای شناساندن امام رضا(ع) به معرفی شاندیز می‌پردازند

نويسندگاني كه به جاي شناساندن امام رضا(ع) به معرفي شانديز مي‌پردازند

حجت‌الاسلام والمسلمین حمیدرضا ارباب سلیمانی گفت: برخی از نویسندگان کتاب‌هایی را در زمینه شناخت امام رضا(ع) می‌‌نویسند اما بحث را به معرفی شاندیز یکی از تفریح‌گاه‌‌های مشهد می‌برند!

متن کامل »

فقه اسلامی توجه ویژه‌ای به کسب اسلامی و آداب آن دارد

فقه اسلامي توجه ويژه‌اي به كسب اسلامي و آداب آن دارد

محمدصادق علیپور گفت: اسلام آمد تا پایه‌های اخلاق را در جامعه پیاده کند، فقه اسلامی توجه ویژه‌ای به کسب اسلامی و آداب آن دارد. در بازارهای قدیم ایران کسبه سنتی دانستن شرعیات کسب یکی از شرایط مهم برای ورود به کسب و کار بوده است.

متن کامل »

برگزاری آیین تکریم مدیرعامل موسسه خانه کتاب

برگزاري آيين تكريم مديرعامل موسسه خانه كتاب

مدیرعامل موسسه خانه کتاب گفت: یکی از وظایف نهادهای فرهنگی همچون موسسه خانه کتاب که حلقۀ واسط میان دولت و حاکمیت از یک سو و بخشی از بدنۀ جامعه،که اتفاقا بخش نخبگانی و تولید فکری جامعه را نیز تشکیل می دهند، از سوی دیگر، در برگیرنده همه اندیشه¬های متنوع در چارچوب نظام جمهوری اسلامی ایران و مهیا کردن فضایی است برای گفتگو با یکدیگر، اتفاقاً خانه کتاب مثل پلی است که مردم را به حاکمیت وصل می¬کند و این نقش پیوندی ، کارکرد بسیار ظریف و مهم و سازنده¬ای دارد.

متن کامل »

ما به عینیت‌بخشی و تنوع‌‌ در آثار جنگ نیاز داریم

ما به عينيت‌بخشي و تنوع‌‌ در آثار جنگ نياز داريم

سردار سرتیپ داوود عامری گفت: ادبیات پایداری بستر اندیشه‌ای بزرگ برای فرهنگ ایران است و ما برای انتقال ارزش‌ها نیاز به ادبیات داریم و ادبیات پایداری توانسته این ضعف را جبران و آرام آرام به نسل بعدی منتقل کند.

متن کامل »

برای اصلاح اقتصاد در سطح کلان، باید از اصلاح اقتصاد خانواده شروع کنیم

براي اصلاح اقتصاد در سطح كلان، بايد از اصلاح اقتصاد خانواده شروع كنيم

سید نظا‌م‌الدین موسوی در نشست نقد و بررسی و رونمایی کتاب «معمار عمارت، دفتر حساب مدیران مالی خانواده» بیان کرد: امروزه دیگر بورس پدیده تخصصی و نیست بلکه جزو سبد اقتصادی خانواده است و ما نیاز به آموزش مفاهیم اقتصادی داریم؛ در غیر این صورت در اقتصاد خرد خانواده دچار مشکل می‌شویم و اگر بخواهیم اقتصاد را در سطح کلان اصلاح کنیم باید از اصلاح اقتصاد خانواده شروع کنیم.

متن کامل »

سعدی، جامع‌ترین سخن‌گوی فرهنگ ایرانی است

سعدي، جامع‌ترين سخن‌گوي فرهنگ ايراني است

محمد دهقانی در نشست تخصصی «پیوند سعدی با فرهنگ ایرانی» که در روز سعدی به صورت مجازی برگزار شد با اشاره به این که بسیاری از متفکران ایران و جهان سعدی را جامع‌ترین سخن‌گوی فرهنگ ایرانی می‌دانند بیان کرد: جامعیت سعدی و پیوند وثیقی که او با فرهنگ ایرانی دارد موجب شده است در ایران مدرن، سعدی هم دوستانی داشته باشد که در ستایش او غلو می‌کنند و هم دشمنانی که گویی به خون او تشنه‌اند.

متن کامل »