تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۴ | شناسه مطلب : ۸۶۲۸ | تعداد بازدید : ۴۲۳

رئيس اتحاديه ناشران و كتابفروشان تهران؛ پروانه كسب؛ هويت كتابفروشي است


رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران؛ پروانه کسب؛ هویت کتابفروشی است

محمود آموزگار؛ رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران درباره شرایط ثبت نام کتابفروشان در طرح«تابستانه کتاب» که از ۱۶ تیر ماه تا ۱۵ مرداد ماه به همت موسسه خانه کتاب و با همکاری تعدادی از کتابفروشی‌های کشور اجرا می شود، گفت: کتابفروشی هایی می‌توانند در این طرح شرکت کنند که دارای پروانه کسب کتابفروشی با تاریخ معتبر باشند.

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران تاکید کرد: اگر پروانه کسب کتابفروشی از تاریخ معتبر برخوردار نباشد، کتابفروشی نمی تواند به فعالیت خود ادامه دهد. اگر کتابفروش به فعالیت خود بدون پروانه کسب ادامه دهد کار غیر قانونی کرده است.

آموزگار، کتابفروشی های بدون پروانه کسب را  بی معنا دانست و گفت: کتابفروشی ها ملزم به دریافت پروانه کسب طبق قانون نظام صنفی از اتحادیه های استان ها و شهرهای خود هستند تا از طریق آن مجوز ادامه فعالیت یا شروع فعالیت به آنها داده شود.

وی عنوان کرد: نمی توانیم یارانه را به سرعت به سمت امور زیر بنایی سوق دهیم و ناگزیر از مصرف آن در سطح هستیم. انتخاب کتابفروشی ها برای به کارگیری این یارانه انتخاب مناسبی است.

این کارشناس حوزه صنعت نشر پیشنهاد کرد: طرح‌هایی مانند «عیدانه کتاب» و «تابستانه کتاب» می‌تواند در نمایشگاه‌های بین‌المللی و استانی در سراسر کشور هم اجرا شود تا تاثیرات آن را به صورت دائم ببینیم


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *