تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۴ | شناسه مطلب : ۸۶۲۸ | تعداد بازدید : ۹۸۸۲

رئيس اتحاديه ناشران و كتابفروشان تهران؛ پروانه كسب؛ هويت كتابفروشي است


رئیس اتحادیه ناشران و كتابفروشان تهران؛ پروانه كسب؛ هویت كتابفروشی است

محمود آموزگار؛ رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران درباره شرایط ثبت نام كتابفروشان در طرح«تابستانه کتاب» که از ۱۶ تیر ماه تا ۱۵ مرداد ماه به همت موسسه خانه کتاب و با همکاری تعدادی از کتابفروشی‌های کشور اجرا می شود، گفت: کتابفروشی هایی می‌توانند در این طرح شركت كنند كه دارای پروانه كسب کتابفروشی با تاریخ معتبر باشند.

رئیس اتحادیه ناشران و كتابفروشان تهران تاكید كرد: اگر پروانه كسب كتابفروشی از تاریخ معتبر برخوردار نباشد، كتابفروشی نمی تواند به فعالیت خود ادامه دهد. اگر كتابفروش به فعالیت خود بدون پروانه كسب ادامه دهد كار غیر قانونی كرده است.

آموزگار، كتابفروشی های بدون پروانه كسب را  بی معنا دانست و گفت: كتابفروشی ها ملزم به دریافت پروانه كسب طبق قانون نظام صنفی از اتحادیه های استان ها و شهرهای خود هستند تا از طریق آن مجوز ادامه فعالیت یا شروع فعالیت به آنها داده شود.

وی عنوان كرد: نمی توانیم یارانه را به سرعت به سمت امور زیر بنایی سوق دهیم و ناگزیر از مصرف آن در سطح هستیم. انتخاب كتابفروشی ها برای به كارگیری این یارانه انتخاب مناسبی است.

این كارشناس حوزه صنعت نشر پیشنهاد كرد: طرح‌هایی مانند «عیدانه كتاب» و «تابستانه كتاب» می‌تواند در نمایشگاه‌های بین‌المللی و استانی در سراسر كشور هم اجرا شود تا تاثیرات آن را به صورت دائم ببینیم


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *