تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ | شناسه مطلب : ۸۵۸۰ | تعداد بازدید :

شماره جديد فصلنامه نقد كتاب« قرآن و حديث» منتشر شد


شماره جدید فصلنامه نقد کتاب« قرآن و حدیث» منتشر شد

شماره چهارم فصلنامه نقد کتاب «قرآن و حدیث» با انتشار مقالات و مطالب علمی و پژوهشی در بخش‌های سخن سردبیر، نقد آثار تالیفی( پیشین و زبان اصلی؛ غیر فارسی)، شایسته خواندن، نقد شفاهی، بررسی، جستار و کتاب شناسی موضوعی با سردبیری محمد علی مهدوی راد منتشر شده است.

به گزارش روابط عمومی خانه کتاب، فصلنامه نقد کتاب «قرآن و حدیث» با هدف معرفی و نقد کتاب ها و بررسی مسائل و مشکلات نشر کشور در این حوزه فعالیت می کند.

حجت‌الاسلام دکتر محمدعلی مهدوی‌راد؛ سردبیر فصلنامه نقد کتاب «قرآن و حدیث» در سخن ابتدایی این فصلنامه نوشته است:«نقد و ارزیابی، در نگرستین در میراث مکتوب، بازشناسی سره از ناسره، دلمشغولی بسیاری از «اهالی قبیله قلم» بوده و خواهد بود. هنوز که هنوز است و از پس سالیان نشر مقالات و نشریه های ویژه نقد و برگزاری جشنواره های نقد، «چهره نقد عبوس، رماننده ترس آور و اندیشناک» است، گو این که فراوان گفته شده و به خامه آمده است که جوهر اصلی نقد«ارزیابی»، «وارسی» و برآیند کشش ها و کوشش ها در میراث مکتوب است و نقد جز آن. تاکید شده و می شود در فضای هایی دیگر چون کتابی و اثری به نقد کشیده می شود و درباره آن مقالات و نگاشته هایی سامان می یابد؛ نشان اهمیت کتاب و شایستگی توجه به آن است؛ با این همه هنوز جامعه کتابخوان و اثر آفرین ما با فضای نقد یکسر همدل و همراه نشده است.»

در این شماره از فصلنامه مقاله هایی با عنوان های« بررسی و ارزیابی« تفسیر تنزیلی؛ مبانی، اصول، قواعد و فواید»، « اعتدال در قرآن»، «روش شناسی تاریخی در علوم قرآن وحدیث»، «قرآن به روایت قرآن( واژگان و مجادلات قرآنی ناظر به خود قرآن)»، «کارکردها و کاربردهای حدیث در علوم مختلف» و «کتابشناسی محدثان و رجال شیعه» منتشر شده است.

شماره چهارم فصلنامه نقد کتاب «قرآن و حدیث» (ویژه زمستان 1394) به سردبیری دکتر محمدعلی مهدوی‌راد، در 292 صفحه به بهای 6 هزار تومان از سوی مؤسسه خانه کتاب منتشر شده است.


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *