تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲ | شناسه مطلب : ۸۵۱۷ | تعداد بازدید : ۱۱۱۴۷

شماره جديد فصلنامه كلام، فلسفه و عرفان منتشر شد


شماره جدید فصلنامه کلام، فلسفه و عرفان منتشر شد

شماره ۷ و۸ فصلنامه کلام، فلسفه و عرفان ویژه پاییز و زمستان ۱۳۹۴ با صاحب امتیازی موسسه خانه کتاب منتشر شد. فصلنامه نقد کتاب فلسفه، کلام و عرفان با هدف معرفی، نقد کتاب ها و بررسی مسائل و مشکلات نشر کشور در این حوزه فعالیت می کند.

به گزارش روابط عمومی خانه کتاب، در سخن سردبیر این شماره از فصلنامه آمده است:« هجدهم بهمن ماه سال جاری سی و سومین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در تالار وحدت برگزار شد. نگاهی به فهرست آثار برگزیده و تشویقی این دوره از کتاب سال دست کم در حوزه اندیشه به معنای عام آن که مرتبط با این فصلنامه می باشد- معانی و دلالت های قابل تامل دارد. به دلایل و عللی، از جمله ساز وکار و شیوه داوری آثار منتشره، وضعیت آموزش و پژوهش فلسفه، کلام و عرفان در نظام دانشگاهی و حوزوی، وضعیت اقتصاد نشر و اقبال عموم ناشران به آثار پرفروش و پر مخاطب، چراغ کم فروغ نقد و نقادی کتب و اندیشه ها در جامعه علمی، نظام خاص و قابل تامل ترفیع و ارتقا در نظام دانشگاهی، عدم وجود تقاضای جدی از سوی جامعه و اهالی فرهنگ برای آثار برجسته و غیره....»

در این شماره از فصلنامه مقاله های« پرسش از کارآمدی فلسفه در زمان توسعه نیافتگی» از دکتر رضا داوری اردکانی، مقاله« علم جدید و مبانی نظری مابعدالطبیعه در فیزیک اسحاق نیوتن» اثر دکتر کریم مجتهدی، مقاله«امر الوهی و دوگانه"تعالی/حضور"؛ تاملی در  دشواری های یک پارادوکس» نوشته دکتر مقصود فراستخواه و... آمده است.

همچنین، «معرفی و نقد فلسفه تحول تاریخ در شرق و غرب تمدن اسلامی»،« نقد و بررسی کتاب ادیان و مکتب های فلسفی هند»، « نگاهی به کتاب شاخصه های عرفان ناب شیعی»، «فرهنگ در اندیشه فیلسوف زمانه» و.. از دیگر مطالب این شماره از فصلنامه هستند.

شماره جدید فصلنامه نقد کتاب کلام، فلسفه و عرفان از سوی خانه کتاب  با سردبیری دکتر مالک شجاعی جشوقانی به قیمت ۶ هزار تومان ارائه شده است.

 

 


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *