تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ | شناسه مطلب : ۱۸۴۲۷ | تعداد بازدید : ۸۰

"روشنگري و مساله اقتدار" رونمايي مي شود

در سرای اهل قلم

"روشنگری و مساله اقتدار" رونمایی می شود

آیین رونمایی از کتاب "روشنگری و مساله اقتدار" شنبه ۲۲ تیرماه در سرای اهل قلم برگزار می شود.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب، در نشست رونمایی از کتاب"روشنگری و مساله اقتدار" عبدالرسول خلیلی نویسنده کتاب و  صابر امامی مدیر مسئول انتشارات به پویش حضور دارند.

عبدالرسول خلیلی در کتاب «روشنگری و مساله اقتدار» نشان داده است که در جوامع صنعتی معاصر انسان‌ها با غلبه بر طبیعت، میان سرنوشت خویش و پیوند با هستی به ویژه در حیات مادی، اجتماعی و تفسیری روحانی از آن گسست ایجاد کرده‌اند؛ یعنی اگرچه انسان‌ها با یاری علم و تخصص بر مشکلات زندگی و مصائب طبیعی استیلا پیدا یافته‌اند، ولی همچنان ناخرسندند و از آرامش طبیعی و سعادت برخوردار نیستند.

آن چه اکنون در حال گسترش است و در آینده به نحوی روز افزون توسعه خواهد یافت، آزادی فرصت‌ها و امکانات نیست بلکه اداره شدگی است: ما در جهانی به سر می‌بریم که در آن امید به دگرگونی و تغییر تا زمان برگشت ناپذیری به تعویق افتاده است و این ناشی از فریب حواس ماست. از این رو به تعبیر نیچه «باید بر فریب حواس خود پیروز شویم» و نگذاریم توان خواهی اقتدار، برگذشت پر حاصل زمان ما سیطره پیدا کنند.»
آیین رونمایی از کتاب"روشنگری و مساله اقتدار"شنبه ۲۲ تیرماه ساعت ۱۶ در سرای اهل قلم به نشانی خیابان انقلاب، خیابان برادران مظفرجنوبی، کوچه خوجه نصیر، پلاک دو برگزار می شود.


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *