تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ | شناسه مطلب : ۱۸۳۱۲ | تعداد بازدید : ۴۰۰

اعلام نشست هاي تخصصي خانه كتاب در نمايشگاه قرآن

بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

اعلام نشست های تخصصی خانه کتاب در نمایشگاه قرآن

موسسه خانه کتاب به مناسبت بیست‌و‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم ۱۱ نشست تخصصی را با موضوعات قرآنی در غرفه این موسسه در نمایشگاه قرآن کریم برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب؛ ۱۱ نشست تخصصی با حضور اساتید حوزه و دانشگاه و کارشناسان علوم قرآنی از سوی موسسه خانه کتاب و با همکاری موسسه نهج‌البلاغه بنیاد بعثت و انجمن نهج‌البلاغه دانشگاه پیام نور در این دوره از نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار می شود.

اولین نشست خانه کتاب سه شنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه، با عنوان« مصحف منسوب به امام علی(ع)؛ نسخۀ آستان قدس رضوی» با حضور مرتضی توکلی برگزار شد.

«روابط بینامتنی قرآن و نهج‌البلاغه» چهارشنبه(۲۵ اردیبهشت ماه)با حضور سمانه عزیزی و حسین افسردیر عنوان دومین نشست خانه کتاب در بیست‌و‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم است.

معرفی مجلات مرتبط با قرآن و حدیث و مطالعات دینی، موضوع سومین نشستی است که روز پنج شنبه (۲۶ اردیبهشت ماه) با حضور سیدمجید نبوی در غرفه خانه کتاب برگزار می شود.

همچنین، غرفه خانه کتاب روز جمعه (۲۷ اردیبهشت ماه) میزبان نشست تخصصی «خاورشناسان و حدیث شیعه» با حضور علی حسن‌نیا است.

«در مکتب تربیتی امام علی علیه‌السلام»موضوع نشست دیگری است که با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین محمدتقی رهبر از سوی خانه کتاب شنبه (۲۸ ارددیبهشت ماه) در نمایشگاه قرآن برگزار می شود.

از دیگر نشست های خانه کتاب در نمایشگاه قرآن می توان به نشست«اندیشه‌ورزی در نهج‌البلاغه و معارف علوی» در روز یک شنبه (۲۹ اردیبهشت ماه) اشاره کرد. در این نشست احمدرضا آذربایجانی به عنوان سخنران حضور خواهد یافت.

«نقش کتاب در ایجاد هویت دینی کودکان (مطالعه موردی نهج‌البلاغه)»دوشنبه (۳۰ اردیبهشت ماه) با حضور شیرین بازیاریان در غرفه خانه کتاب بررسی می شود.

«روش آموزش حفظ قرآن» عنوان نشست دیگری است که روز سه شنبه (۳۱ اردیبهشت ماه) با حضور عباس اکبری در غرفه خانه کتاب برگزار می شود.

در اولین روز خرداد ماه غرفه خانه کتاب میزبان نشست تخصصی «پژوهش‌های علمی در قرآن» با حضور میکائیل بهاری است.

فرشته محمدعلی و مهناز آل‌علی پنجشنبه(۲خرداد ماه) در غرفه خانه کتاب به بررسی «مدیریت خانواده مبتنی بر عهدنامه مالک‌اشتر» می پردازند.

آخرین نشست تخصصی خانه کتاب در این دوره از نمایشگاه قرآن نیز روز جمعه(۳خردادماه)، با موضوع «آسیب‌شناسی صنعت نشر قرآن» با حضور محمدتقی حق‌بین، سیدمرتضی آخوندی و علیرضا سبحانی نسب برپا می‌شود.

علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند ساعت ۲۱ به غرفه خانه کتاب واقع در مصلی امام خمینی(ره)، شبستان، ابتدای درب ۱۳ مراجعه کنند.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن، معنای زندگی» از ۲۱ اردیبهشت تا چهارم خرداد در مصلی امام خمینی(ره)به مدت دو هفته پذیرای علاقه‌مندان و بازدید کنندگان از این رویداد بزرگ معنوی خواهد بود.

 

 


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *