تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ | شناسه مطلب : ۱۸۳۰۳ | تعداد بازدید : ۳۲۰

«ميم عزيز» بررسي مي شود

با همکاری موسسه خانه کتاب

«میم عزیز» بررسی می شود

کانون ادبی معاونت فرهنگی، اجتماعی با همکاری گروه زبان و ادب فارسی دانشکده ادبیات الزهرا(س) و موسسه خانه کتاب نشست نقد رمان «میم عزیز» را برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب، نشست نقد رمان«میم عزیز» سه شنبه (۲۴ اردیبهشت ماه) با حضور محمد حسن شهسواری، مریم حسینی و مهشاد شهبازی در دانشکده ادبیات دانشگاه الزهرا برگزار می شود.

میم عزیز هفتمین کتاب داستانی منتشر شده محمدحسن شهسواری است. شخصیت اول این رمان یک نویسنده است. او همزمان مشغول نوشتن یک رمان و یک فیلم‌نامه است و منبع الهامش شخصیت‌های اطرافش است. قهرمان شهسواری در این مسیر علاوه بر رمان خود رمانی دیگر هم در دل متن می‌نویسد که متفاوت است با روزگار خودش. استفاده از انواع خرده روایت‌ها و تکنیک‌های داستانی رمان میم عزیز را به یکی از رمان‌های متمایز این نویسنده بدل کرده است. نویسنده‌ای که علاقه ویژه و ملموسی به داستان‌گویی و روایت دارد و غافلگیر کردن مخاطبش با اتفاق‌هایی پیش‌بینی نشده. شهسواری میم عزیز را با توجه به تکثری نوشته که شخصیت‌ها و قهرمان او با آن مواجه شده‌اند. داستانی از روزگار معاصر و انسانی که برای تثبیت خود ناچار به روایت شده است و برای این روایت باید از «دیگری» استفاده کند. 

نشست نقد و بررسی کتاب «میم عزیز»، اثر محمدحسن شهسواری ساعت ۱۵ سه‌شنبه (۲۴اردیبهشت‌ماه) در تالار حافظ دانشکده ادبیات دانشگاه الزهرا برگزار می‌شود.

 

 


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *