تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ | شناسه مطلب : ۱۸۲۲۸ | تعداد بازدید : ۱۴۱

كتاب «محمد مقدم؛ شاعر و زبان شناس» بررسي مي شود

با حضور محمود جعفری دهقی، فرهاد طاهری و کامیار عابدی؛

کتاب «محمد مقدم؛ شاعر و زبان شناس» بررسی می شود

نشست معرفی و بررسی کتاب «محمد مقدم؛ شاعر و زبان شناس» نوشته کامیار عابدی، یک شنبه (۲۵ فروردین ماه) در سرای اهل قلم برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب، کتاب «محمد مقدم؛ شاعر و زبان شناس» یک شنبه (۲۵ فروردین ماه) با حضور محمود جعفری دهقی، فرهاد طاهری و کامیار عابدی در سرای اهل قلم معرفی و بررسی می شود.

عابدی در مقدمه‌ این کتاب نوشته است: «در این کتاب جدای از اینکه سه دفتر از سروده‌های محمد مقدم در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد  با زندگی وی نیز آشنا می‌شویم و همچنین نوع، ساخت زمینه فکری و ادبی و تاریخی شعرهای او را خواهیم شناخت. نیز در حدی که امکان ‌پذیر است از شناسایی مقدم زبان‌شناس و زبان ورز نیز کوتاهی نشده است.

این کتاب در بخش ابتدایی خود به معرفی محمد مقدم در مقام یک شاعر و زبان‌شناس پرداخته است. در بخش دوم کتاب از زبان ایرج افشار، محمدرضا باطنی، فریدون بدره‌ای، علی‌محمد حق‌شناس، محمدرضا شفیعی کدکنی، پرویز ناتل خانلری، هرمز میلانیان، سیف‌الدین نجم‌آبادی، ناصر وثوقی، قاسم هاشمی‌نژاد و نیما یوشیج به معرفی شعر و نگاه شاعرانه این شاعر پرداخته شده است.

در ادامه کتاب نیز سه دفتر شعر راز نیمشب، بانگ خروس و باز گشت به الموت از وی برای مخاطبان منتشر شده است.»

نشست معرفی  و بررسی کتاب «محمد مقدم؛ شاعر و زبان شناس» نوشته کامیار عابدی، یک شنبه (۲۵ فروردین ماه)  ساعت ۱۶ در سرای اهل قلم  به نشانی خیابان انقلاب اسلامی، خیابان برادران مظفرجنوبی، کوچه خواجه نصیر، شماره ۲ برگزار می شود.

 


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *