تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ | شناسه مطلب : ۱۸۲۰۲ | تعداد بازدید : ۲۴۳

يادمان پژوهشگر فولكلور استان كهگيلويه و بويراحمد برگزار مي شود

از سوی موسسه خانه کتاب؛

یادمان پژوهشگر فولکلور استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

یادمان کی عطا طاهری بویراحمدی، نویسنده و پژوهشگر فولکلور استان کهگیلویه و بویراحمد به همت موسسه خانه کتاب برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب، در نخستین سال خموشی زنده یاد کی عطا طاهری بویر احمدی یکی از چهره های ممتاز و ماندگار فرهنگی کهگیلویه و بویر احمد، آموزگار نیک گفتار و راست کردار ایل و ایران زمین، یادمانی با حضور اندیشه وران و اصحاب قلم و فرهنگ یک شنبه ۱۹ اسفندماه در خانه کتاب برگزار می شود.

در این آیین، اردشیر صالح پور؛ نویسنده و پژوهشگر، جواد صفی نژاد؛ پژوهشگر جغرافیا و علوم اجتماعی، عزت الله سام آرام؛ عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبائی و استاد مددکاری اجتماعی، علی مندنی پور؛ حقوقدان و جامعه‌شناس و نیکنام حسینی پور؛ مدیرعامل موسسه خانه کتاب درباره خدمات علمی و فرهنگی زنده یاد کی عطا طاهری بویراحمدی سخنرانی می کنند.  

همچنین در این مراسم از کتاب «یاد نامه عطا طاهری بویراحمدی» به کوشش امراله نصرالهی و مهدی فاموری رونمایی می شود.

کی عطا طاهری در سال ۱۳۰۷ در بویراحمد سفلی دنیا آمد. وی تاثیر بسزایی در روشنگری مردمان روزگار خود داشت از او به عنوان موسس اولین کتابخانه در کهگیلویه و بویراحمد نام می‌برند.

کتاب «کوچ کوچ» او در سال ۱۳۹۳به عنوان بهترین کتاب دهه هشتاد کهگیلویه و بویراحمد انتخاب شد و از نویسنده‌اش تجلیل به عمل آمد. این کتاب را انتشارات سخن منتشر کرده است و بخش‌هایی از آن به زبان‌های دیگر نیز ترجمه شده است. از دیگر آثار او می توان به «ممیرو» اشاره کرد.

یادمان کی عطا طاهری بویراحمدی یک شنبه (۱۹ اسفند ماه) ساعت ۱۶ در سرای کتاب به نشانی خیابان انقلاب اسلامی، بین فلسطین و برادران مظفرجنوبی، پلاک۱۰۸۰، طبقه منهای ۲ برگزار می شود.

 


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *