تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ | شناسه مطلب : ۱۸۱۶۵ | تعداد بازدید : ۵۲

هويت‌سازي يكي از دستاوردهاي مهم انقلاب اسلامي در ايران است

در همایش ملی بعثت انقلاب مطرح شد؛

هویت‌سازی یكی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی در ایران است

نیکنام حسینی‌پور گفت: هویت‌سازی یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی در ایران است. تولید آثار فراوان در حوزه انقلاب اسلامی حکایت از اهمیت فراوان انقلاب اسلامی دارد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه كتاب،  همایش ملی بعثت انقلاب به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی  با همكاری موسسه خانه كتاب چهارشنبه( ۱۷ بهمن‌ماه)، در سالن همایش‌های ساختمان آرشیو ملی برگزار شد. در این همایش تاریخ‌پژوهان و محققان حوزه مطالعات انقلاب اسلامی در قالب سه نشست تاریخ‌نگاری انقلاب، آسیب شناسی و دغدغه‌ها؛ چرایی انقلاب اسلامی و دلایل سقوط رژیم پهلوی و شخصیت‌های انقلاب اسلامی و تكاپوهای فكری و فرهنگی، به ارائه مقالات خود خواهند پرداخت.نیكنام حسینی‌پور، مدیرعامل موسسه خانه كتاب در این همایش گفت: انقلاب اسلامی در حوزه گفتمان‌سازی گفتمان جدیدی را در حوزه نظری و اندیشه‌ای در جهان وارد كرد. تولید آثار فراوان در حوزه انقلاب اسلامی حكایت از اهمیت فراوان انقلاب اسلامی دارد.

وی افزود: هویت‌سازی یكی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی در ایران است. نقش پایگاه‌های انقلاب اسلامی مانند مساجد در فرایند و شكل‌گیری انقلاب اسلامی نقش مهمی است و اكنون باید با رویكرد نقادانه میزان تاثیرگذاری این پایگاه‌ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

حسینی‌پور ادامه داد: ما باید با ابزارهای جدید مفاهیم انقلاب اسلامی را به نسل جوان منتقل كنیم. هم اكنون نیز خانه كتاب آمادگی فعالیت در حوزه كتاب‌شناسی انقلاب اسلامی را با دست‌اندركاران همایش دارد. خانه كتاب از باب خدمت توجه به پژوهش در حوزه مطالعات انقلاب اسلامی طبق نظر معاون فرهنگی وزیر ارشاد با این همایش همكاری كرد و انشاءلله مجموعه مقالات این همایش را چاپ خواهد كرد.

همایش ملی بعثت انقلاب با همكاری و همیاری مشترك موسسه تاریخ و فرهنگ دیار كهن، موسسه خانه كتاب، پژوهشكده اسناد سازمان اسناد و كتابخانه ملی و معاونت پژوهش و آموزش سازمان‌ تبلیغات اسلامی هم‌اكنون در حال برگزاری است.

 


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *