تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ | شناسه مطلب : ۱۸۱۶۵ | تعداد بازدید : ۱۴۵

هويت‌سازي يكي از دستاوردهاي مهم انقلاب اسلامي در ايران است

در همایش ملی بعثت انقلاب مطرح شد؛

هویت‌سازی یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی در ایران است

نیکنام حسینی‌پور گفت: هویت‌سازی یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی در ایران است. تولید آثار فراوان در حوزه انقلاب اسلامی حکایت از اهمیت فراوان انقلاب اسلامی دارد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب،  همایش ملی بعثت انقلاب به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی  با همکاری موسسه خانه کتاب چهارشنبه( ۱۷ بهمن‌ماه)، در سالن همایش‌های ساختمان آرشیو ملی برگزار شد. در این همایش تاریخ‌پژوهان و محققان حوزه مطالعات انقلاب اسلامی در قالب سه نشست تاریخ‌نگاری انقلاب، آسیب شناسی و دغدغه‌ها؛ چرایی انقلاب اسلامی و دلایل سقوط رژیم پهلوی و شخصیت‌های انقلاب اسلامی و تکاپوهای فکری و فرهنگی، به ارائه مقالات خود خواهند پرداخت.نیکنام حسینی‌پور، مدیرعامل موسسه خانه کتاب در این همایش گفت: انقلاب اسلامی در حوزه گفتمان‌سازی گفتمان جدیدی را در حوزه نظری و اندیشه‌ای در جهان وارد کرد. تولید آثار فراوان در حوزه انقلاب اسلامی حکایت از اهمیت فراوان انقلاب اسلامی دارد.

وی افزود: هویت‌سازی یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی در ایران است. نقش پایگاه‌های انقلاب اسلامی مانند مساجد در فرایند و شکل‌گیری انقلاب اسلامی نقش مهمی است و اکنون باید با رویکرد نقادانه میزان تاثیرگذاری این پایگاه‌ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

حسینی‌پور ادامه داد: ما باید با ابزارهای جدید مفاهیم انقلاب اسلامی را به نسل جوان منتقل کنیم. هم اکنون نیز خانه کتاب آمادگی فعالیت در حوزه کتاب‌شناسی انقلاب اسلامی را با دست‌اندرکاران همایش دارد. خانه کتاب از باب خدمت توجه به پژوهش در حوزه مطالعات انقلاب اسلامی طبق نظر معاون فرهنگی وزیر ارشاد با این همایش همکاری کرد و انشاءلله مجموعه مقالات این همایش را چاپ خواهد کرد.

همایش ملی بعثت انقلاب با همکاری و همیاری مشترک موسسه تاریخ و فرهنگ دیار کهن، موسسه خانه کتاب، پژوهشکده اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی و معاونت پژوهش و آموزش سازمان‌ تبلیغات اسلامی هم‌اکنون در حال برگزاری است.

 


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *