تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ | شناسه مطلب : ۱۸۰۷۸ | تعداد بازدید : ۱۲۹

معرفي و بررسي كتاب «درآمدي بر شناخت نسخه هاي نهج البلاغه»در سراي اهل قلم

فردا برگزار می شود؛

معرفی و بررسی کتاب «درآمدی بر شناخت نسخه های نهج البلاغه»در سرای اهل قلم

نشست معرفی و بررسی کتاب «درآمدی بر شناخت نسخه های نهج البلاغه» سه شنبه (۱۸دی ماه) در سرای اهل قلم برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب، کتاب «درآمدی بر شناخت نسخه های نهج البلاغه» سه شنبه (۱۸دی ماه) در سرای اهل قلم معرفی و بررسی می شود.

در این نشست، رسول جزینی، سیدمحمد حسین حکیم، محمد کاظم رحمتی و سعید طاووسی درباره کتاب «درآمدی بر شناخت نسخه های نهج البلاغه» سخنرانی می کنند.

این کتاب تلاشی مقدماتی‌ در جهت یافتن معیاری برای شناخت نسخه‌های نهج‌البلاغه و یافتن نسخه‌های مادر اصلی بر اساس بررسی نسخه‌ها و اطلاعات موجود در کتاب‌های تراجم است. حاصل این تلاش یافتن سه دسته نسخه مادر است: نخست نسخه ‌نیشابوری نهج‌البلاغه به روایت یعقوب بن احمد قاری و فرزندش حسن؛ دوم نسخه‌های یمنی - زیدی نهج‌البلاغه که اصل آن‌ها به نسخه مهاجر از تحریر دوم نیشابوری نهج البلاغه در اوایل قرن هفتم باز می‌گردد و سوم نسخه‌های وابسته به عالم امامی قرن ششم ابوالرضا راوندی.

همچنین در این کتاب مباحث دیگری با عنوان «نهج‌البلاغه به روایت عبدالله بن محمود بن مودود بلدجی حنفی» و «صدرالدین علی بن ناصر حسینی از شارحان کهن نهج‌البلاغه» و ... نیز مطرح شده است.

 نشست معرفی و بررسی کتاب «درآمدی بر شناخت نسخه های نهج البلاغه» سه شنبه (۱۸دی ماه) ساعت۱۶ در سرای  اهل قلم به نشانی خیابان انقلاب، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه نصیر، شماره ۲، طبقه همکف برگزار می شود.

 


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *