تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ | شناسه مطلب : ۱۸۰۳۳ | تعداد بازدید : ۴۶

كتاب «هويت ملي نوين در ايران» بررسي مي شود

در سراي اهل قلم

كتاب «هويت ملي نوين در ايران» بررسي مي شود

کتاب « ملی‌گرایی، تاریخ‌نگاری و شکل‌گیری هویت ملی نوین در ایران» دوشنبه (۱۲آذرماه) در سرای اهل قلم معرفی و بررسی می شود.

به گزارش روابط عمومي موسسه خانه كتاب، نشست معرفي و بررسي كتاب «ملي‌گرايي، تاريخ‌نگاري و شكل‌گيري هويت ملي نوين در ايران» دوشنبه (۱۲آذرماه) با حضور علي‌محمد طرفداري(نويسنده كتاب)، ابراهيم موسي‌پور و جواد ميري  در سراي اهل قلم برگزار مي شود.

كتاب حاضر كه به صورت مجموعه مقالاتي مستقل و در پيوند ماهوي با يكديگر فراهم آمده، در وهله اول با هدف تدارك اين شناخت تدوين شده است، شناختي كه در شرايط كنوني دست‌يابي بدان از جهات متعدد ضرورتي انكار ناپذير است و گشودن باب مطالعات علمي و محققانه درباره جايگاه تاريخ و تاريخ‌نگاري ملي‌گرايانه در تكوين هويت ملي مي‌تواند به تبيين دقيق‌تر ريشه‌هاي بحران هويت امروزي كمك كند. بدين لحاظ اين كتاب با توجه به وجود خلا نسبي مباحث محققانه براي شناسايي و بررسي ويژگي‌ها و مولفه‌هاي تاريخ‌نگاري علمي مدرن در ايران از يك سو مي‌كوشد خلا مطالعاتي مورد اشاره را تا حدي پر كند و از سوي ديگر در صدد است در جهت ضرورت پرداختن به شناخت روند تكوين هويت ملي ايرانيان و سهم تاريخ‌نگاري ملي گرايانه در آن گامي بردارد.
 

علاقمندان براي حضور در اين نشست مي توانند دوشنبه (۱۲آذرماه) ساعت ۱۶ به سراي اهل قلم واقع  در خيابان انقلاب، خيابان فلسطين جنوبي، كوچه خواجه نصير، پلاك ۲ مراجعه كنند.


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *