تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ | شناسه مطلب : ۱۸۰۳۳ | تعداد بازدید : ۱۵۰

كتاب «هويت ملي نوين در ايران» بررسي مي شود

در سرای اهل قلم

کتاب «هویت ملی نوین در ایران» بررسی می شود

کتاب « ملی‌گرایی، تاریخ‌نگاری و شکل‌گیری هویت ملی نوین در ایران» دوشنبه (۱۲آذرماه) در سرای اهل قلم معرفی و بررسی می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب، نشست معرفی و بررسی کتاب «ملی‌گرایی، تاریخ‌نگاری و شکل‌گیری هویت ملی نوین در ایران» دوشنبه (۱۲آذرماه) با حضور علی‌محمد طرفداری(نویسنده کتاب)، ابراهیم موسی‌پور و جواد میری  در سرای اهل قلم برگزار می شود.

کتاب حاضر که به صورت مجموعه مقالاتی مستقل و در پیوند ماهوی با یکدیگر فراهم آمده، در وهله اول با هدف تدارک این شناخت تدوین شده است، شناختی که در شرایط کنونی دست‌یابی بدان از جهات متعدد ضرورتی انکار ناپذیر است و گشودن باب مطالعات علمی و محققانه درباره جایگاه تاریخ و تاریخ‌نگاری ملی‌گرایانه در تکوین هویت ملی می‌تواند به تبیین دقیق‌تر ریشه‌های بحران هویت امروزی کمک کند. بدین لحاظ این کتاب با توجه به وجود خلا نسبی مباحث محققانه برای شناسایی و بررسی ویژگی‌ها و مولفه‌های تاریخ‌نگاری علمی مدرن در ایران از یک سو می‌کوشد خلا مطالعاتی مورد اشاره را تا حدی پر کند و از سوی دیگر در صدد است در جهت ضرورت پرداختن به شناخت روند تکوین هویت ملی ایرانیان و سهم تاریخ‌نگاری ملی گرایانه در آن گامی بردارد.
 

علاقمندان برای حضور در این نشست می توانند دوشنبه (۱۲آذرماه) ساعت ۱۶ به سرای اهل قلم واقع  در خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک ۲ مراجعه کنند.


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *