تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ | شناسه مطلب : ۱۸۰۳۳ | تعداد بازدید : ۱۰۰

كتاب «هويت ملي نوين در ايران» بررسي مي شود

در سرای اهل قلم

كتاب «هویت ملی نوین در ایران» بررسی می شود

کتاب « ملی‌گرایی، تاریخ‌نگاری و شکل‌گیری هویت ملی نوین در ایران» دوشنبه (۱۲آذرماه) در سرای اهل قلم معرفی و بررسی می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه كتاب، نشست معرفی و بررسی كتاب «ملی‌گرایی، تاریخ‌نگاری و شكل‌گیری هویت ملی نوین در ایران» دوشنبه (۱۲آذرماه) با حضور علی‌محمد طرفداری(نویسنده كتاب)، ابراهیم موسی‌پور و جواد میری  در سرای اهل قلم برگزار می شود.

كتاب حاضر كه به صورت مجموعه مقالاتی مستقل و در پیوند ماهوی با یكدیگر فراهم آمده، در وهله اول با هدف تدارك این شناخت تدوین شده است، شناختی كه در شرایط كنونی دست‌یابی بدان از جهات متعدد ضرورتی انكار ناپذیر است و گشودن باب مطالعات علمی و محققانه درباره جایگاه تاریخ و تاریخ‌نگاری ملی‌گرایانه در تكوین هویت ملی می‌تواند به تبیین دقیق‌تر ریشه‌های بحران هویت امروزی كمك كند. بدین لحاظ این كتاب با توجه به وجود خلا نسبی مباحث محققانه برای شناسایی و بررسی ویژگی‌ها و مولفه‌های تاریخ‌نگاری علمی مدرن در ایران از یك سو می‌كوشد خلا مطالعاتی مورد اشاره را تا حدی پر كند و از سوی دیگر در صدد است در جهت ضرورت پرداختن به شناخت روند تكوین هویت ملی ایرانیان و سهم تاریخ‌نگاری ملی گرایانه در آن گامی بردارد.
 

علاقمندان برای حضور در این نشست می توانند دوشنبه (۱۲آذرماه) ساعت ۱۶ به سرای اهل قلم واقع  در خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، كوچه خواجه نصیر، پلاك ۲ مراجعه كنند.


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *