تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ | شناسه مطلب : ۱۷۸۴۳ | تعداد بازدید : ۱۴۹

«كتاب هاي منتخب جشنواره‌هاي كتاب ايران» به نمايشگاه فرانكفورت مي روند

از سوی خانه كتاب؛

«كتاب های منتخب جشنواره‌های كتاب ایران» به نمایشگاه فرانكفورت می روند

کتاب «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره‌های کتاب ایران ۱۳۹۶» از سوی موسسه خانه کتاب برای عرضه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت منتشر شده است.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه كتاب، كتاب «كتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره‌های كتاب ایران ۱۳۹۶» مجموعه ای از بهترین كتاب‌های ایران طی سال ۱۳۹۶ است كه به زبان انگلیسی با ترجمه شقایق قندهاری از سوی موسسه خانه كتاب  به منظور عرضه در هفتادمین دوره نمایشگاه بین‌المللی كتاب فرانكفورت منتشر شده است.

این كتاب پیش زمینه و ذهنیت جامع و مناسبی به ناشران بین المللی و علاقمندان به آثار نویسندگان ایرانی می دهد تا بدانند در جشنواره های كتاب مختلف در ایران چه آثاری برگزیده  شده اند.  ناشران خارجی می توانند با مراجعه به وب سایت یا مكاتبه با ایمیل هر جشنواره در خصوص خرید رایت  آن اثر به ناشر مربوطه معرفی شوند.

بر اساس آمار و اطلاعاتی كه در كتاب «كتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره های كتاب ایران ۱۳۹۶» ارائه شده است، درطول سال۹۶، در مجموع، ۲۹جایزه یا جشنواره كتاب در سطح كشور برگزار شده است؛ این درحالی است كه  در سال ۱۳۹۵،تعداد جوایز و جشنواره های برگزار شده در كشور ۲۷عنوان بوده است؛ هم تعداد جشنواره ها و جوایز و هم كتاب های منتخب در سه سال اخیر(۱۳۹۴،۱۳۹۶،۱۳۹۵) رشد كمی داشته است. جوایز و جشنواره های كتاب در سال ۱۳۹۶، در پنج مقوله سالانه(۴عنوان)، ویژه ادبیات(۱۰عنوان)، جوایزی با موضوعات تخصصی(۹عنوان)، كودك(۳عنوان) و جوایز كتاب سال استانی(۳ عنوان) برگزار شده است.

گفتنی است، كتاب های تالیفی كه در جشنواره های مختلف برگزیده یا شایسته تقدیر شناخته شده اند، در نسخه انگلیسی «كتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره های كتاب ایران ۱۳۹۶» معرفی شده اند.

خانه كتاب پیش از این نیز نسخه انگلیسی كتاب «كتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنوارههای كتاب ایران ۱۳۹۵» را به منظور ارائه در شصت و نهمین دوره نمایشگاه كتاب فرانكفورت عرضه كرده بود.

كتاب «كتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره‌های كتاب ایران ۱۳۹۶» از ۱۸ تا ۲۲ مهر در هفتادمین دوره نمایشگاه كتاب فرانكفورت عرضه می‌شود.

 


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *