تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ | شناسه مطلب : ۱۷۸۴۳ | تعداد بازدید : ۱۰۱

«كتاب هاي منتخب جشنواره‌هاي كتاب ايران» به نمايشگاه فرانكفورت مي روند

از سوي خانه كتاب؛

«كتاب هاي منتخب جشنواره‌هاي كتاب ايران» به نمايشگاه فرانكفورت مي روند

کتاب «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره‌های کتاب ایران ۱۳۹۶» از سوی موسسه خانه کتاب برای عرضه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت منتشر شده است.

به گزارش روابط عمومي موسسه خانه كتاب، كتاب «كتابشناسي توصيفي آثار منتخب جشنواره‌هاي كتاب ايران ۱۳۹۶» مجموعه اي از بهترين كتاب‌هاي ايران طي سال ۱۳۹۶ است كه به زبان انگليسي با ترجمه شقايق قندهاري از سوي موسسه خانه كتاب  به منظور عرضه در هفتادمين دوره نمايشگاه بين‌المللي كتاب فرانكفورت منتشر شده است.

اين كتاب پيش زمينه و ذهنيت جامع و مناسبي به ناشران بين المللي و علاقمندان به آثار نويسندگان ايراني مي دهد تا بدانند در جشنواره هاي كتاب مختلف در ايران چه آثاري برگزيده  شده اند.  ناشران خارجي مي توانند با مراجعه به وب سايت يا مكاتبه با ايميل هر جشنواره در خصوص خريد رايت  آن اثر به ناشر مربوطه معرفي شوند.

بر اساس آمار و اطلاعاتي كه در كتاب «كتابشناسي توصيفي آثار منتخب جشنواره هاي كتاب ايران ۱۳۹۶» ارائه شده است، درطول سال۹۶، در مجموع، ۲۹جايزه يا جشنواره كتاب در سطح كشور برگزار شده است؛ اين درحالي است كه  در سال ۱۳۹۵،تعداد جوايز و جشنواره هاي برگزار شده در كشور ۲۷عنوان بوده است؛ هم تعداد جشنواره ها و جوايز و هم كتاب هاي منتخب در سه سال اخير(۱۳۹۴،۱۳۹۶،۱۳۹۵) رشد كمي داشته است. جوايز و جشنواره هاي كتاب در سال ۱۳۹۶، در پنج مقوله سالانه(۴عنوان)، ويژه ادبيات(۱۰عنوان)، جوايزي با موضوعات تخصصي(۹عنوان)، كودك(۳عنوان) و جوايز كتاب سال استاني(۳ عنوان) برگزار شده است.

گفتني است، كتاب هاي تاليفي كه در جشنواره هاي مختلف برگزيده يا شايسته تقدير شناخته شده اند، در نسخه انگليسي «كتابشناسي توصيفي آثار منتخب جشنواره هاي كتاب ايران ۱۳۹۶» معرفي شده اند.

خانه كتاب پيش از اين نيز نسخه انگليسي كتاب «كتابشناسي توصيفي آثار منتخب جشنوارههاي كتاب ايران ۱۳۹۵» را به منظور ارائه در شصت و نهمين دوره نمايشگاه كتاب فرانكفورت عرضه كرده بود.

كتاب «كتابشناسي توصيفي آثار منتخب جشنواره‌هاي كتاب ايران ۱۳۹۶» از ۱۸ تا ۲۲ مهر در هفتادمين دوره نمايشگاه كتاب فرانكفورت عرضه مي‌شود.

 


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *