تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ | شناسه مطلب : ۱۷۸۴۳ | تعداد بازدید : ۲۱۳

«كتاب هاي منتخب جشنواره‌هاي كتاب ايران» به نمايشگاه فرانكفورت مي روند

از سوی خانه کتاب؛

«کتاب های منتخب جشنواره‌های کتاب ایران» به نمایشگاه فرانکفورت می روند

کتاب «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره‌های کتاب ایران ۱۳۹۶» از سوی موسسه خانه کتاب برای عرضه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت منتشر شده است.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب، کتاب «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره‌های کتاب ایران ۱۳۹۶» مجموعه ای از بهترین کتاب‌های ایران طی سال ۱۳۹۶ است که به زبان انگلیسی با ترجمه شقایق قندهاری از سوی موسسه خانه کتاب  به منظور عرضه در هفتادمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت منتشر شده است.

این کتاب پیش زمینه و ذهنیت جامع و مناسبی به ناشران بین المللی و علاقمندان به آثار نویسندگان ایرانی می دهد تا بدانند در جشنواره های کتاب مختلف در ایران چه آثاری برگزیده  شده اند.  ناشران خارجی می توانند با مراجعه به وب سایت یا مکاتبه با ایمیل هر جشنواره در خصوص خرید رایت  آن اثر به ناشر مربوطه معرفی شوند.

بر اساس آمار و اطلاعاتی که در کتاب «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره های کتاب ایران ۱۳۹۶» ارائه شده است، درطول سال۹۶، در مجموع، ۲۹جایزه یا جشنواره کتاب در سطح کشور برگزار شده است؛ این درحالی است که  در سال ۱۳۹۵،تعداد جوایز و جشنواره های برگزار شده در کشور ۲۷عنوان بوده است؛ هم تعداد جشنواره ها و جوایز و هم کتاب های منتخب در سه سال اخیر(۱۳۹۴،۱۳۹۶،۱۳۹۵) رشد کمی داشته است. جوایز و جشنواره های کتاب در سال ۱۳۹۶، در پنج مقوله سالانه(۴عنوان)، ویژه ادبیات(۱۰عنوان)، جوایزی با موضوعات تخصصی(۹عنوان)، کودک(۳عنوان) و جوایز کتاب سال استانی(۳ عنوان) برگزار شده است.

گفتنی است، کتاب های تالیفی که در جشنواره های مختلف برگزیده یا شایسته تقدیر شناخته شده اند، در نسخه انگلیسی «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره های کتاب ایران ۱۳۹۶» معرفی شده اند.

خانه کتاب پیش از این نیز نسخه انگلیسی کتاب «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنوارههای کتاب ایران ۱۳۹۵» را به منظور ارائه در شصت و نهمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت عرضه کرده بود.

کتاب «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره‌های کتاب ایران ۱۳۹۶» از ۱۸ تا ۲۲ مهر در هفتادمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت عرضه می‌شود.

 


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *