تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۸ | شناسه مطلب : ۱۷۸۰۰ | تعداد بازدید : ۱۶۳

كتاب « طبقه بندي علوم در تمدن اسلامي  با تاكيد بر  نقش ايرانيان» بررسي مي شود

در سرای اهل قلم

كتاب « طبقه بندی علوم در تمدن اسلامی با تاكید بر نقش ایرانیان» بررسی می شود

معرفی و بررسی کتاب « طبقه بندی علوم در تمدن اسلامی با تاکید بر نقش ایرانیان» دوشنبه (۱۹ شهریور ماه) در سرای اهل قلم برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه كتاب؛ كتاب «طبقه بندی علوم در تمدن اسلامی  با تاكید بر  نقش ایرانیان(قرن های سوم تا  یازدهم هجری» دوشنبه (۱۹ شهریور ماه) در سرای اهل قلم  معرفی و بررسی می شود.

در این نشست، محمد باقر خزائیلی، یونس كرامتی  و اصغر منتظر القائم در باره كتاب « طبقه بندی علوم در تمدن اسلامی  با تاكید بر  نقش ایرانیان» سخنرانی می كنند.

كتاب «طبقه‌بندی علوم در تمدن اسلامی با تاكید بر نقش ایرانیان» به بررسی و تبیین اندیشه و آرای دانشمندان در طبقه‌بندی علوم طی هشت فصل به تبیین موضوع پرداخته است. فلاسفه نخستین گروهی بودند كه به طبقه‌بندی علم، به صورت جدی، توجه كردند و در این راه فارابی با تصنیف كتاب احصاء العلوم گامی اساسی در این زمینه برداشت و به دنبال وی دیگر فلاسفه نیز به تكوین طبقه بندی علوم اهتمام ورزیدند.

معرفی و بررسی كتاب ««طبقه‌بندی علوم در تمدن اسلامی با تاكید بر نقش ایرانیان» دوشنبه ۱۹ شهریور ساعت ۱۷ تا ۱۹ در سرای اهل قلم به نشانی خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین جنوبی، كوچه خواجه نصیر، پلاك۲ برپا می‌شود.

 

 


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *