تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۶ | شناسه مطلب : ۱۷۷۴۷ | تعداد بازدید : ۲۳۴

فراخوان «سومين همايش دوسالانه ادبيات كودك و مطالعات كودكي»

از سوی خانه کتاب منتشر شد؛

فراخوان «سومین همایش دوسالانه ادبیات کودک و مطالعات کودکی»

سومین همایش دوسالانه ادبیات کودک و مطالعات کودکی با موضوع (ادبیات کودک و «دیگری») با همکاری موسسه خانه کتاب و شورای کتاب کودک برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب، فراخوان دریافت مقاله برای سومین همایش دوسالانه «ادبیات کودک و مطالعات کودکی با عنوان(ادبیات کودک و «دیگری»)در  سه محور نظری، ادبی و کاربردی از سوی موسسه خانه کتاب منتشر شد.

مباحث نظری این دوره از همایش دوسالانه ادبیات کودک و مطالعات کودکی شامل موضوعات کیستی «دیگری» (رویکردهای نظری به تعریف مفهوم «خود»، «دیگری»«هویت»)، «دیگری»، تبعیض اجتماعی، انسجام و هویت ملی، «دیگری»، فرهنگ و اخلاق، «دیگری»، ایدئولوژی و سیاست است.

همچنین، این همایش در محور «مباحث ادبی» با موضوعات «دیگری» در تاریخ ادبیات کودک ایران (ادبیات کلاسیک، عامیانه، شفاهی  و...)، «دیگری» در ادبیات کودک معاصر ایران (ژانرهای گوناگون / تألیف و ترجمه / متن و تصویر /...) و «دیگری» در ادبیات کودک دیگر کشورها پذیرای مقالات علاقمندان است.


«دیگری» و تولید ادبی (ادبیات برای کودکان با نیازهای ویژه،  اقلیت، مهاجر و ...، «دیگری» در ادبیات تعلیمی، تبلیغی و کتاب‌های درسی و «دیگری» در جهان دیجیتال (بازی‌های رایانه‌ای، رسانه‌های الکترونیک و ... از جمله موضوعات ارسال مقاله در محور«کاربردی» است.


علاقه‌مندان برای ارائۀ مقاله به سومین همایش دوسالانه ادبیات کودک و مطالعات کودکی با موضوع (ادبیات کودک و «دیگری») می‌توانند چکیدۀ تفصیلی خود (بین چهارصد تا پانصد کلمه) را حداکثر تا تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ به آدرس ایمیل cbcseminar@gmail.coM ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت شورای کتاب کودک به نشانی WWW.CBC.IR مراجعه کنند.

گفتنی است، نخستین دوره همایش ادبیات کودک و مطالعات کودکی در سال ۱۳۹۳ با عنوان «ادبیات؛ کودک دیروز، کودک امروز» برگزار شد و موضوع و محور آن «جایگاه و اهمیت مخاطب در ادبیات کودک» بود. دومین همایش ادبیات کودکان و مطالعات کودکی با عنوان «کودک، ادبیات و لذت‌های خواندن» بود که آبان ماه ۱۳۹۵ برگزار شد. موضوع اصلی این همایش خواندن و بررسی آن از جنبه‌های گوناگون، با تأکید ویژه بر لذت‌های خواندن ادبیات بود.

 

 


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *