تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ | شناسه مطلب : ۱۶۷۱۳ | تعداد بازدید : ۲۸۶

بررسي كتاب هاي «سرمايه‌گذاري خارجي در پرتو ديپلماسي» و «خاطرات آنكارا» در سراي اهل قلم

فردا برگزار می شود؛

بررسی کتاب های «سرمایه‌گذاری خارجی در پرتو دیپلماسی» و «خاطرات آنکارا» در سرای اهل قلم

کتاب های «سرمایه‌گذاری خارجی در پرتو دیپلماسی» و «خاطرات آنکارا» در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب معرفی و بررسی می‌شوند.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب؛  دو کتاب «سرمایه‌گذاری خارجی در پرتو دیپلماسی» و «خاطرات آنکارا» چهارشنبه (۲۰ تیرماه) در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب معرفی و بررسی می شود.

در این نشست بهمن حسین‌پور، مرتضی دامن‌پاک جامی و حسن علی‌بخشی کتاب های«سرمایه‌گذاری خارجی در پرتو دیپلماسی» و «خاطرات آنکارا» را معرفی و بررسی می کنند.

بهمن حسین پور که از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۱ به مدت چهار سال سفیر ایران در ترکیه بود، خاطرات خود از چند سال حضور در این کشور را به صورت کتابی مصور، در دو هزار نسخه و ۲۹۲ صفحه چاپ و روانه بازار کرد.

کتاب سفیر سابق ایران در ترکیه شامل پیشگفتار، یقدمه، ۹ فصل و آلبومی از تصاویر مربوط به دوران فعالیت حسین پور در ترکیه است.

آشنایی اجمالی با ترکیه و اهمیت روابط با این کشور، معرفی نگارنده، ورود به ترکیه و شرح خاطرات، اولین اقدامات ضروری در سال اول ماموریت، پروژه هایی که به نتیجه نرسید، اقدامات انجام گرفته در روابط دوجانبه، استفاده از دیپلماسی عمومی، امور مربوط به ایرانیان مقیم و نگاهی به روند مناسبات ایران و ترکیه فصل های تشکیل دهنده کتاب هستند.

«سرمایه‌گذاری خارجی در پرتو دیپلماسی» نوشته بهمن حسین‌پور نیز حاصل تجربه سال‌ها فعالیت یکی از دیپلمات‌های موفق ایران در کشورهای خارجی است که به‌اختصار آگاهی‌هایی را در مورد طراحی و استفاده مطلوب از دیپلماسی اقتصادی در عرصه سیاست خارجی و بررسی و شناخت تجارب سایر کشورها به دست می‌دهد و دیپلمات‌های ایران می‌توانند اطلاعات سودمندی را در زمینه نحوه سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی از این کتاب دریافت کنند. مؤلف بر آن است تا با کمک این کتاب دیپلمات‌های کشورمان گامی ارزنده در جهت توسعه روابط اقتصادی ایران با کشورهای دیگر بردارد.

علاقمندان برای حضور در این نشست می توانند چهارشنبه ۲۰ تیر ساعت ۱۱ تا ۱۳ به سرای اهل قلم واقع در خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک ۲ مراجعه کنند.


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *