تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۴ | شناسه مطلب : ۱۶۷۰۸ | تعداد بازدید : ۲۶۵

وزير فرهنگ و ارشاد به ديدار دكتر محمدعلي موحد رفت

همزمان با روز قلم

وزیر فرهنگ و ارشاد به دیدار دکتر محمدعلی موحد رفت

وزیر فرهنگ و ارشاد همزمان با روز قلم به دیدار دکتر محمدعلی موحد، مولف و مترجم حوزه های تاریخ معاصر، حقوق و ادبیات رفت.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب به نقل از مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دکتر سید عباس صالحی ظهر روز چهاردهم تیرماه؛ روز قلم، به منظور دیدار و تبریک این روز به منزل دکتر محمدعلی موحد؛ مولف، مترجم، شاعر و مصحح پیشکسوت رفت.

در این دیدار دکتر محمد علی موحد ضمن بیان خاطراتی از دوره‌های مختلف، چگونگی تالیف چند عنوان از آثار خود را روایت کرد.

وی همچنین با اشاره به عدم انتشار بعضی از آثار و انتشار بدون اجازه تعدادی دیگر از آثار خود درباره حقوق اهل قلم گفت: اگرچه راه‌اندازی دفتر مشاوره حقوقی اهل قلم‌ کار خوب و مفیدی بنظر می‌رسد اما ضروری است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مرکزی را به منظور صیانت از حقوق اهل قلم دایر کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در همین راستا با اشاره به روند فعالیت‌های صورت گرفته برای لایحه حمایت از مالکیت معنوی گفت: این لایحه بیشتر از یک سال است که از طرف دولت به مجلس ارائه شده و تعدادی از نمایندگان محترم هم پیگیر آن هستند که انشالله به نتیجه می‌رسد.

صالحی همچنین اظهار داشت: پیگیر این هستیم که حل اختلاف و دعاوی مربوط به اهالی فرهنگ و هنر در فضا و مجموعه‌ای اختصاصی انجام شود.

قابل ذکر است که سید عباس صالحی به مناسبت‌های گوناگون به دیدار اساتید و پیشکسوتان فرهنگ و هنر می‌رود. در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با دکتر محمدعلی موحد، نیکنام حسینی‌پور؛ مدیرعامل خانه کتاب صالحی را همراهی می‌کرد.


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *