تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ | شناسه مطلب : ۱۶۶۵۴ | تعداد بازدید : ۲۷۳

جلسه نقد داستان «شاخ دماغي ها» برگزار مي شود

با همكاري خانه كتاب؛

جلسه نقد داستان «شاخ دماغي ها» برگزار مي شود

جلسه نقد داستان «شاخ دماغی ها» جمعه (۲۸ اردیبهشت ماه) در سرای ناشران قم برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومي موسسه خانه كتاب؛ داستان «شاخ دماغي ها» جمعه (۲۸ ارديبهشت ماه) با حضور معصومه ميرابوطالبي، زهرا عبدي و سيده‌عذرا موسوي در مجتمع ناشران قم نقد مي شود.

«شاخ دماغي‌ها»، در ۱۸۴ صفحه و ۲۳ فصل، داستان دختر نوجواني را روايت مي‌كند كه پدر و مادرش براي درمان به خارج از كشور مي‌روند و او ناچار است مدتي را در خانه خاله‌اش سر كند. در آن‌جا پسر نوجواني هم زندگي مي‌كند كه ناچار است اتاقش را طي اين مدت، در اختيار دخترخاله خود بگذارد و از اين مساله اصلا دل خوشي ندارد. به علاوه، او دخترخاله را مزاحم كارهاي مخفيانه خود مي‌داند. بدين ترتيب جنگي پنهاني ميان اين دو درمي‌گيرد كه نتايج پيش‌بيني نشده‌اي براي‌شان به بار مي‌آورد.

در بخشي از اين رمان مي‌خوانيم: «دو روز از آمدن نيلوفر نگذشته بود و من گند زده بودم. حالا شب مامان و بابا مي‌آمدند و نيلوفر مثل مأمور كلانتري همه چيز را مي‌گذاشت كف دست‌شان. از اين بشر هيچي بعيد نبود. لابد براي خودشيريني چهار تا هم مي‌گذاشت رويش و تحويل‌شان مي‌داد. ديگر چي بدتر از اين مي‌شد؟»

ماجراي اين رمان اجتماعي در دوران معاصر مي‌گذرد. موسوي، نويسنده داستان، اين كتاب را در مدرسه رمان، مدرسه آموزشي موسسه فرهنگي شهرستان ادب، نگاشته است. اين نخستين رماني است كه به قلم نويسندگان اين مدرسه منتشر مي‌شود.

علاقمندان براي حضور در اين برنامه مي توانند جمعه (۲۸ ارديبهشت ماه) ساعت ۱۷ به سراي ناشران واقع در شهر قم، مجتمع ناشران، طبقه سوم، سراي ناشران مراجعه كنند.


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *