تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۷ | شناسه مطلب : ۱۰۲۹۷ | تعداد بازدید : ۱۴۱۹

فراخوان شانزدهمين دوره جشنواره «كتاب و رسانه» منتشر شد


فراخوان شانزدهمین دوره جشنواره «كتاب و رسانه» منتشر شد

فراخوان ارسال آثار برای شرکت در شانزدهمین دوره جشنواره کتاب و رسانه از سوی خانه کتاب منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی خانه كتاب، ستاد برگزاری بیست و پنجمین دوره هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران، شانزدهمین جشنواره كتاب و رسانه را با هدف توجه بیشتر به كاركردهای رسانه در حوزه كتاب همزمان با هفته كتاب برگزار خواهد كرد. در این جشنواره با بهره‌گیری از دانش و تجربه فعالان خبره دو حوزه رسانه و كتاب، آثار رسانه‌ای انتشار یافته در زمینه كتاب و نشر بررسی می‌شود.

شمارگان كتاب و زمانی كه صرف مطالعه می‌شود از جمله شاخص های توسعه انسانی، فرهنگی و اجتماعی هر جامعه محسوب می‌ شود. بدیهی است در این میان، رسانه‌ها با ایفای نقش های اطلاع رسانی، تحلیلی و تبیینی خود در حوزه‌های مربوط به «كتاب و نشر» می‌‌توانند گامی موثر برای ارتقای كمیت و كیفیت این شاخص‌ها بردارند. به بیان دیگر انتظار می‌‌رود رسانه‌ها با انتشار حرفه‌ای و جذاب خبر، گفتگو، گزارش، یادداشت و نقد در زمینه های مرتبط با كتاب و نشر، از یك سو سبب جلب علاقه و توجه بیشتر مخاطبان خود به مطالعه شوند و از سوی دیگر با فراهم آوردن بستری برای طرح نقاط قوت و ضعف صنعت نشر كشور زمینه ساز رونق این صنعت گردند.

ارزیابی عملكرد رسانه‌ها در حوزه كتاب و نشر، معرفی آثار برتر رسانه‌ای در حوزه كتاب و نشر، ترویج و كمك به رشد كیفی و كمی آثار رسانه‌ای درحوزه كتاب و نشر، جلب توجه بیشتر اهالی كتاب و نشر به ضرورت برقراری رابطه با رسانه‌ها و ایجاد فضای نقد درون رسانه‌ای در زمینه كتاب و نشر به عنوان اهداف شانزدهمین دوره جشنواره كتاب و رسانه بیان شده است.

براساس فراخوان اعلام شده، شانزدهمین دوره جشنواره كتاب و رسانه در بخش ‌رسانه‌های نوشتاری (روزنامه‌ها، نشریات، خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری) شامل خبر، گزارش، مقاله (یادداشت، سرمقاله، تفسیر و تحلیل و نقد) و گفت ‌وگو، و بخش رسانه‌های دیداری و شنیداری (تلویزیون و رادیو) شامل گزارش (با حداكثر زمان ۴ دقیقه)، گفت‌وگو (با حداكثر زمان ۶۰ دقیقه) و برنامه‌های تركیبی (با حداكثر زمان ۹۰ دقیقه) برگزار می‌شود.

آثاری كه در فاصله اول مهر ۱۳۹۵ تا پایان شهریور ۱۳۹۶ در رسانه‌های منتشر شده‌اند، می‌توانند به دبیرخانه جشنواره ارسال شوند. آثار ارسالی بایست در یكی از رسانه‌های دارای مجوز در تهران یا شهرستان  منتشر شده ‌باشد. هر فرد می‌تواند حداكثر در دو رشته شركت كند و در هر رشته، حداكثر سه اثر خود را ارسال كند. در بخش رسانه‌های دیداری و شنیداری، ارائه گواهی پخش اثر با قید تاریخ پخش كه به امضای مدیر خبر یا مدیر پخش شبكه رسیده باشد، الزامی است.

متقاضیان شركت در جشنواره تا پایان وقت اداری ۱۵ مهر ۱۳۹۶ فرصت دارند در بخش رسانه‌های نوشتاری، هر اثر خود را در قالب سه نسخه pdf یا سه نسخه اسكن شده و در بخش رسانه‌های دیداری و شنیداری، هر اثر خود را بر روی سه لوح فشرده به همراه مشخصات فردی شامل (نام و نام خانوادگی، كدملی، شماره تماس، نشانی محل سكونت و...) و مشخصات اثر شامل (عنوان اثر، رسانه، بخش، رشته ) به دبیرخانه جشنواره ارسال كنند.

دبیرخانه این جشنواره در تهران، خیابان انقلاب، بین فلسطین و برادران مظفرجنوبی، پلاك ۱۰۸۰، طبقه دوم، روابط عمومی خانه كتاب واقع شده است. علاقه‌مندان برای كسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۰۲۱۶۶۴۱۴۸۷۱ تماس بگیرند.

آیین پایانی شانزدهمین دوره جشنواره كتاب و رسانه و معرفی برگزیدگان همزمان با بیست و پنجمین دوره هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران در آبان ۱۳۹۶ برگزار می‌شود.


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *