آرشیو گزارش ها [تعداد گزارش ها : 1617]

فاطمه(س) نتیجه و ثمره عصاره شخصیت رسول الله(ص) است

فاطمه(س) نتيجه و ثمره عصاره شخصيت رسول الله(ص) است

محقق حوزه تاریخ اسلام در نشست «بررسی شخصیت وجودی حضرت زهرا(س) در متون دینی و اسلامی» گفت: اگر رسول گرامی(ص) را به عنوان عصاره و چکیده انبیاء قبل از خودش در نظر بگیریم، فاطمه(س) نتیجه و ثمره عصاره شخصیت رسول الله(ص) می‌شود و به همین خاطر ام‌ابیهاست و یا در رابطه با ام‌الکتاب بودن ایشان اگر هریک از ائمه یک کلمة‌الله باشند، این کلمة‌الله‌ها یک کتابی را تشکیل می‌دهند که فاطمه(س) آن کتاب هستند.

متن کامل »

اطلاعیه شماره ۱۸

اطلاعيه شماره  ۱۸

فیلم های آموزشی نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران همچون نحوه ثبت نام و خرید کتاب، نحوه صحیح بسته بندی کتاب و نحوه ثبت نام برای دریافت یارانه اعتباری خرید بن کتاب در وبسایت خانه کتاب و ادبیات ایران به نشانی ketab.ir قابل مشاهده و دریافت است.

متن کامل »

90 درصد کتاب را به سربازان جوان اختصاص دادیم

90 درصد كتاب را به سربازان جوان اختصاص داديم

مدیر انتشارات سه نقطه در وبینار تخصصی ترجمه کتاب «سربازان سردار» گفت: سردار سلیمانی در زمان حیات خود نیز دوست داشتند بیشتر از این جوانان سخن گفته شود. به همین دلیل ۹۰ درصد کتاب را اختصاص به همین سربازان جوان دادیم و ۱۰ درصد مطالب نیز درباره حاج قاسم سلیمانی است.

متن کامل »

جایزه ادبی جلال آل احمد باید از یک رویداد یک روزه خارج شود

جايزه ادبي جلال آل احمد بايد از يك رويداد يك روزه خارج شود

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین پایانی سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد گفت: دستورالعملی فراهم شده تا جایزه ادبی جلال آل احمد از یک رویداد یک روزه خارج و کمک شود آثار خلاقانه خلق شود. جایزه ادبی جلال آل احمد ملی است، اما نباید تمام اتفاقات این جایزه را از وزارت فرهنگ و ارشاد ارشاد اسلامی توقع داشته باشیم بلکه بخش‌ خصوصی، انجمن‌های ادبی و تشکل‌ها نیز در این زمینه می توانند کمک کننده باشند.

متن کامل »

شهید سلیمانی به‌صورت جدی اهل قلم و مطالعه بود

شهيد سليماني به‌صورت جدي اهل قلم و مطالعه بود

رحیم مخدومی، بیان کرد: حاج قاسم برای جامعه بیشتر با بُعد جهادی‌اش شناخته شده و در سطح بین‌الملل نیز این بُعد از شخصیت ایشان درخشان‌تر است. شاید کمتر کسی بداند که شهید سلیمانی به‌صورت جدی اهل قلم و مطالعه بوده است.

متن کامل »

تیراژ 22 هزار نسخه ای کتاب به زبان عربی

تيراژ 22 هزار نسخه اي كتاب به زبان عربي

مدیر بخش تبلیغات انتشارات دارالمعارف الاسلامیه الثقافیه گفت: کتاب«جستاری در خاطرات حاج قاسم سلیمانی» با تیراژ ۱۳هزار نسخه در سال ۲۰۱۷ چاپ شد و در ابتدای سال ۲۰۲۰ چاپ اول آن به پایان رسید و چاپ دوم آن را با تیراژ ۶ هزار نسخه راهی بازار نشر شد. چند ماه بعد از چاپ دوم، اقدام به چاپ سوم این کتاب با تیراژ سه هزار نسخه کردیم. در ابتدای سال ۲۰۲۱ همه نسخه های این کتاب به فروش رفت و درحال حاضر مقدمات چاپ چهارم آن را فراهم می کنیم.

متن کامل »

تناسب سازی در حوزه محتوا برای ترجمه آثار به زبان های خارجی

تناسب سازي در حوزه محتوا براي ترجمه آثار به زبان هاي خارجي

فرهاد فلاح مدیر گروه کودک و نوجوان اسپانیایی زبان موسسه «فانوس دریایی» در وبینار نگاهی به ترجمه کتابِ «عمو قاسم» اظهار کرد: برای ترجمه آثار مرتبط با سردار سلیمانی قسمت هایی از کتاب را بازنویسی می کنیم چرا که بعضی از مطالب و محتوا متناسب به فرهنگ مردم آمریکای لاتین نوشته نشده است. در حوزه محتوا باید تناسب سازی کنیم و محتوایی متناسب با فرهنگ مردم آن کشور ارائه دهیم.

متن کامل »

کتاب «سلوک در مکتب سلیمانی» پای تحلیل عارفانه را به شناخت شهید سلیمانی کشانده است

كتاب «سلوك در مكتب سليماني» پاي تحليل عارفانه را به شناخت شهيد سليماني كشانده است

مهدی جمشیدی در نشست بررسی کتاب «سلوک در مکتب سلیمانی»، این کتاب را مشتمل بر روایت تازه از یک شهید عنوان کرد و گفت: کتاب «سلوک در مکتب سلیمانی» پای تحلیل عارفانه را به تحلیل شخصیت شهید سلیمانی کشانده و این خطی است که باید امتداد یابد.

متن کامل »

تولد هزاران انسان با تفکر حاج قاسم

تولد هزاران انسان با تفكر حاج قاسم

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در صربستان در وبینار بررسی ترجمه کتاب «رفیق خوشبخت ما» به زبان اردو، صربی و یونانی گفت: دشمن فکر می کرد با شهادت سردار سلیمانی چیزی از ارزش های ایشان کم می شود اما نمی دانست با شهادت ایشان هزاران انسان دیگر با تفکر حاج قاسم متولد می شوند.

متن کامل »

«عقل سرخ» نشان‌دهنده ظرفیت فکری اندیشمندان ماست

«عقل سرخ» نشان‌دهنده ظرفيت فكري انديشمندان ماست

حجت‌الاسلام والمسلمین پارسانیا گفت: نگارش کتاب «عقل سرخ» نشان‌دهنده قسمتی از ظرفیت فکری و عملی اندیشمندان است و باید ابعاد فرایرانی، مسئولیت و موقعیت جهانی سردار سلیمانی مورد توجه نویسندگان قرار گیرد.

متن کامل »