آرشیو خبرها [تعداد خبرها : 2887]

برای حفظ و فهم زبان اردو باید فارسی بدانیم

براي حفظ و فهم زبان اردو بايد فارسي بدانيم

علی کمیل قزلباش تصریح کرد: اگر بخواهیم زبان اردو را زنده نگه داریم و ادبیات کلاسیک کشور پاکستان را بخوانیم و بفهمیم، توجه به زبان فارسی موضوع خیلی مهمی است. ترکیب و اصطلاحاتی در این متون وجود دارد که تا فارسی ندانیم، فهم و درک این آثار مشکل است.

متن کامل »

فعال شدن آژانس‌های ادبی سبب انتقال ادبیات کشورهای منطقه خاورمیانه می‌شود

فعال شدن آژانس‌هاي ادبي سبب انتقال ادبيات كشورهاي منطقه خاورميانه مي‌شود

احمد ذوعلم عنوان کرد: اگر آژانس‌های ادبی در این منطقه فعال شوند هم به نفع ناشران کشورهای مختلف است و هم سبب می‌شود ادبیات کشورهای منطقه خاورمیانه به خارج از این منطقه برود و با حجم و کیفیت بهتری در دیگر کشورها حضور پیدا کند.

متن کامل »

نمایشگاه مجازی کتاب راه جدید دسترسی به کتاب برای مخاطبان است

نمايشگاه مجازي كتاب راه جديد دسترسي به كتاب براي مخاطبان است

سیدرضا تقوی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نمی‌توانیم بگوییم به دلیل مخاطرات بیماری کرونا از کتاب دور شده و با کتاب و کتابخوانی فاصله بگیریم. در این میان یک مدیریت متفکر، اندیشمند و علاقه‌مند به کار، با ایجاد یک مشکل در مسیر کار را رها نمی‌کند بلکه به راه جدیدی فکر می‌کند که این مسیر تازه همان نمایشگاه مجازی کتاب است.

متن کامل »

نمایشگاه مجازی کتاب فرصت خوبی برای اهالی نشر است

نمايشگاه مجازي كتاب فرصت خوبي براي اهالي نشر است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: حتی اگر مجبور نبودیم نمایشگاه کتاب را به صورت مجازی برگزار کنیم باید بستر حضور ناشران در فضای مجازی را خیلی زودتر فراهم می‌کردیم و این نمایشگاه فرصت خوبی برای اهالی نشر است.

متن کامل »

افراد در نمایشگاه مجازی کتاب بدون محدودیت مکانی و زمانی به کتاب دسترسی دارند

افراد در نمايشگاه مجازي كتاب بدون محدوديت مكاني و زماني به كتاب دسترسي دارند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به مزایای نمایشگاه مجازی کتاب تهران گفت: در سال‌های گذشته به دلیل بعد مسافت و دوری راه شاید افراد زیادی از شهرها و استان‌های کشور نمی‌توانستند به نمایشگاه کتاب تهران بیایند اما اکنون می‌توانند بدون هیچ محدودیت زمانی و مکانی در خانه‌های خود به نمایشگاه مجازی دسترسی داشته باشند.

متن کامل »

ناشران ایرانی در حوزه نشر آثار و ادبیات کودک و نوجوان پیشرو هستند

ناشران ايراني در حوزه نشر آثار و ادبيات كودك و نوجوان پيشرو هستند

سوینچ فرات مدیر انتشارات زنگین گفت: اگرچه کشور ترکیه در حوزه آثار و ادبیات کودک و نوجوان رشد خوبی داشته اما باید اعتراف کنم ناشران ایرانی در حوزه نشر آثار و ادبیات کودک و نوجوان پیشرو هستند و امیدوارم بتوانیم از دستاوردهای این کشور بهره‌مند شویم.

متن کامل »